furkan korkmaz bein sports
Diğer

Furkan Korkmaz: “Hayallerime zaman vermem gerekti”

FURKAN KORKMAZ SEZONU DEĞERLENDİRDİ

Anadolu Efes’ten Banvit’e kiralık giden Furkan Korkmaz, beIN SPORTS’ta Günün Konuğu programında İsmail Şenol’un konuğu oldu. Genç oyuncu hakkında merak edilen herşeye açıklık getirdi. Furkan Korkmaz’ın röportajından önemli satır başlıklarını sizin için derledik.
“Çok inişli çıkışlı bir yıl oldu benim için, hem saha içi hem saha dışı çok şey tecrübe ettim. Tek yaşamayı, sezon içinde takım değiştirmeyi öğrendim. Draft beklediğimin altında geçti. Şu anda buradayım, Efes’ten sonra Banvit’e geldim. Draft ile gerçeği gördüm ve tecrübeler edinmeme neden oldu. Draft benim için dönüm noktasıydı. Hayallerime zaman vermem gerektiğini gördüm, Efes ile başlayan sezon Banvit’te bitti. Sezon başında Efes’te oynayacağımı, hazır hissediyordum ve koçun felsefesine uygun olduğumu düşünüyordum.
furkan korkmaz banvit ile ilgili görsel sonucu
Banvit’e gelerek ne kadar doğru bir iş yaptığımın farkına vardım. Önemli olan sezonu nasıl geçirdiğimdi ve sezon benim açımdan çok iyi geçti. Pınar Karşıyaka ve Banvit seçeneklerdi ancak Karşıyaka’da takasa uygun oyuncu olmadığından kendimi Banvit’te buldum. Banvit’te koç bana özgürlük tanıdı ve burada oyuna yön verme şansı buldum, zaman zaman Theodore ile yan yana guard oynadım. Bu çok önemliydi. Efes’te karar koltuğunda ben hiç oturmamıştım ancak Banvit’te bunu yaşadım. Koç maç sonlarında özellikle bize özgürlük verdi.
Efes’le kontratım devam ediyor, NBA çıkış opsiyonum var. Ailem menajerim ve kulüplerim (Anadolu Efes ve 76ers) ile konuşup en doğru kararı vermeye çalışacağım. 76ers bana sahip çıkıyor, sezon başlamadan koçla bile konuşmuştum.” dedi.

Related posts

Berk Uğurlu, Pınar Karşıyaka’da

Ruhi Ünal

Blatt: “Takımdaki herkes bundan sonra…”

Ruhi Ünal

.

Orçun Yıldırım

Leave a Comment