Furkan Korkmaz NBA
Diğer

Furkan Korkmaz gelecek sezon NBA’de

GENÇ YILDIZ GELECEK SEZON İÇİN KARARINI VERDİ

2016 Draftı’nda ilk tur 26. sıradan Philadelphia 76ers tarafından seçilen genç yıldız Furkan Korkmaz  gelecek sezon için kararını verdi. Geçtiğimiz sezon Banvit formasıyla oldukça başarılı bir sezon geçiren genç yıldız bu yükselen form grafiğiyle 76ers teknik ekibinin dikkatini çekmeyi başarmış ve Furkan’ı yaz ligine çağırmışlardı.

Furkan Korkmaz’ın Menajerliğini yapan Misko Raztonovic kişisel twitter hesabından yaptığı açıklamada genç oyuncunun gelecek sezon NBA’de forma giyeceğini espirili bir şekilde ima etti.

Yabancı kaynaklı bir çok spor sitesi de Furkan Korkmaz’ın gelecek sezonda NBA’de yer alacağını ve genç yıldızın neler yapacağını merak ettiklerini dile getiren haberleri yayınladılar.

Öte yandan Furkan Korkmaz’ın yıllık maaşının 1.4 milyon dolar olması bekleniyor. Anadolu Efes ile olan sözleşmesindeki maddeye göre Furkan’ın NBA çıkışı 2 milyon dolar. 76ers ise bonservisin 675 bin dolarını verebilecek, kalan 1.33 milyon doları ise Furkan cebinden ödeyecek.

Yaz ligi için Amerika’da Sixers’ın antremanlarına katılan Furkan, Milli Takım kampı için ilerleyen günlerde Türkiye’ye dönmesi bekleniyor.

Related posts

O bir katil: 50 sayı, 11 asist, 10 ribaunt…

Orçun Yıldırım

Irving’in eleştirisine takım arkadaşı Morris de -geç de olsa- katıldı

Orçun Yıldırım

Bennett’in Lisansı İptal Edildi

Ruhi Ünal

Leave a Comment