Diğer

Ferrari’nin Zorlu Sezonu Azerbeycan Grand Prix’sinde Daha da Kötüleşti

Ferrari’nin 2008’den bu yana ilk dünya şampiyonluğunu elde etme umutları, takımın Azerbaycan Grand Prix’sinde olabilecek en kötü sonucu almasının ardından büyük bir darbe aldı . Scuderia sezona kükreyen bir başlangıç ​​yaptı, açılış yarışında bir-iki ve Avustralya’daki sürücü Charles Leclerc’in izniyle ikinci bir galibiyet aldı. Monacan ayrıca iki galibiyet arasında ikinci sırayı almayı başardı. Leclerc, Monaco’daki takım için potansiyel olarak üçüncü bir yarış kazanabilirdi, ancak taktik bir hata , galibiyeti Red Bull’dan Sergio Perez’e verdi.

Sezonun üçüncü yarışından bu yana kazanamamasına rağmen, Ferrari hala dört podyum bitirmeyi başardı ve Leclerc sıralama turlarında istisnai bir performans sergiledi ve şimdiye kadar sekiz yarışın altısında pole pozisyonu elde etmeyi başardı. Bakü’deki felaketin ardından Ferrari, markalar şampiyonasında lider Red Bull’un 80 puan gerisinde ve önünde büyük bir görev var. Ferrari, unvanı mevcut şampiyonlardan almak istiyorsa, Leclerc’in sıralama turlarından elde ettiği avantajları Grand Prix galibiyetlerine dönüştürmesi gerekecek.

Bakü’de Ferrari için felaket

Bakü’de Ferrari için felaket

Ferrari’nin sürücülerinin hiçbiri, her iki otomobilinde de mekanik arızalar yaşamasının ardından Bakü’deki yarışı bitirmedi. Daha da kötüsü, şampiyona lideri Red Bull bir-iki çekerek maksimum puanı aldı ve sürücüler Max Verstappen ve Sergio Perez sırasıyla birinci ve ikinci oldu. Leclerc’in aracının güç ünitesi arızalandı ve üç yarışta araç sorunu nedeniyle sürücünün ikinci DNF’sine yol açtı. Motor sorunları ve stratejik hata arasında, Monaco yerlisi, kendi hatası olmadan kaptığı üç altın fırsatı yakalamış gibi hissedebilir. Leclerc’in motoru bir duman bulutuna dönüşmeden on bir tur önce, Ferrari’den takım arkadaşı Carlos Sainz bir hidrolik arızası nedeniyle yarıştan çekildi.

Son zamanlarda yaşanan bir dizi felaketten sonra , Ferrari takımı yakında şampiyonluk yerine ikincilik için bir savaşta olduklarını hissedebilir – özellikle üçüncü sıradaki Mercedes, aralarındaki farkı 38 puana, sadece iki puana indirdiği için Bakü’den önce Red Bull’u Ferrari’den daha fazla takip etti. Leclerc’in birinci dünya şampiyonluğu şansı da azalıyor; Avustralya Grand Prix’sinden sonra Max Verstappen’in 46 puan önünde lider durumdaydı, ancak şimdi son sürücüler şampiyonunu 34 sayı geride bırakıyor.

Related posts

Butler imkansızları oynuyor, Sixers kazanmaya doymuyor

Orçun Yıldırım

Ataman: “İlk deplasmandan galibiyet ile dönmek istiyoruz”

Orçun Yıldırım

Efes’te iyi gidişat Gaziantep karşısında da sürüyor

Orçun Yıldırım

Leave a Comment