omer-faruk-yurtseven
Diğer

Ömer Faruk Yurtseven Fırtına Gibi

739görüntüleme

Ömer Faruk Yurtseven habersizce NCAA takımlarının yolunu tutunca altyapı takımına gönderilmişti. NCAA takımlarıyla görüşen bu süreçte Syracuse ve Kentucky gibi ligin güçlü ekipleirinin ilgilendiği oyuncu Fenerbahçe altyapı takımıyla İzmir’de düzenlenen Genç Erkekler Türkiye Şampiyonası’na katıldı.

Şampiyona’da Ömer Faruk’un Fenerbahçe ile maçlara çıkması rakip takımlar için psikolojik baskı oluştururken Ömer Faruk oynadığı basketbolla göz doldurdu. İlk gün oynan Fenerbahçe – Pınar Karşıyaka mücadelesinde 27 sayı, 18 ribaunt ile oynayan genç oyuncu takımının 70 – 57 skoruyla maçı kazanmasında büyük rol oynadı. Şampiyonanın ikinci gününde Türk Telekom A grubunu karıştırdı. Fenerbahçe 75-73 skoruyla mağlup olurken Ömer Faruk; 24 sayı, 16 ribaunt ve 6 asist ile mücadele etti.

19 Haziran 1998 tarihinde doğan Ömer Faruk Yurtseven’in geleceği belirsizliğini koruyor. Son olarak Türkiye Basketbol Federasyonu Milli Takımlar İdari Menajeri Barbaros Akkaş Ömer Faruk’un milli takımda oynamasıyla ilgili ”Kulübüyle ters düşen bir oyuncuyu milli takım kadrosunda tutmamız bize çok doğru gelmiyor” açıklamasını yapmıştı.

Mert Akyıldız
mert@basketbolgunlugu.com

Bir cevap yazın