Diğer

Fenerbahçe Beko Türk Telekom’a Fark Attı

Fenerbahçe Beko, yeni sezon hazırlıkları kapsamında Bursa’daki Cevat Soydaş Turnuvası’nda Türk Telekom’u 83-62 sonucu ile mağlup etti.

Bursa’da yapılan 21. Cevat Soydaş Basketbol Turnuvası kapsamında Fenerbahçe Beko ile Türk Telekom takımları karşılaştı.

Fenerbahçe Beko Türk Telekom Maçı Ayrıntıları

Oyuncusu Marial Shayok ile maça baskısını kuran Fenerbahçe Beko, Devin Booker’ın kazandırdığı skorlar ile maçta fark açmaya başladı. Savunmada da güçlü bir oyun sergileyen Fenerbahçe Beko ilk periyodu 16-8 önde olarak bitirdi.

İkinci periyodun başında hareket kazanmaya çalışan Türk Telekom, 9-0’lık seri yakalayarak oyunda gücünü göstermeye başladı. Bu bölümde serbest atışlar sırasında Türk Telekom’un etkisinden uzaklaşan Fenerbahçe Beko, İsmet ve Barthel ile hücumda kendini gösterince yeniden farkı açarak soyunma odasına 33-26 önde olarak gitti.

Türk Telekom Öne Geçti Ama Sürdüremedi

Üçüncü periyotta iki takım da dengeli bir oyun sergilerken Perez ve Harrison’ın katkısı ile maçı zorlayan Türk Telekom, 39-40 sonucu ile öne geçmeyi başardı. İleriki dakikalara karşılıklı sayılar ile devam edilirken final periyoduna Fenerbahçe Beko, 54-50’lik avantajlı skoru ile başladı.

Final periyodunun ilk başlarında güçlü savunması ile rakibinin etkisini bir defa daha kıran Fenerbahçe Beko, farkı kısa sürede tekrar açmayı başardı. 34. dakika içinde farkı artıran sarı lacivertliler, Shayok’un iyi oyununun etkisi ile de iyi bir rahatlık sağladı. Fenerbahçe Beko, iyi oyununu son bölümlerde de sürdürerek Türk Telekom’u 83-62 mağlup etmeyi başardı.

Related posts

Jan Vesely: Final Four’da Konsantrasyonum Son Derece İyi Olacak

Mert Akyıldız

Bruno Fitipaldo : Burada Mutluyum

Ruhi Ünal

TBF Başkanlığına Aday Olan Harun Erdenay Kimdir?

Selahattin Demirel

Leave a Comment