Diğer

Farhiya Abdi Kayseri Basketbol Takımı’nda

Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi takımlarından Bellona Kayseri Basketbol, Somali asıllı İsveçli oyuncu Farhiya Abdi ile anlaşma sağladığını duyurdu.

Yeni sezon için transfer çalışmalarını devam ettiren basketbol takımları kadrolarını kurarken ince eleyip sık dokuyor. Sezon içinde bir sürprizle karşılaşmamak için işi sıkı tutmaya çalışan takımlardan biri de Bellona Kayseri.

Bellona Kayseri Basketbol Takımı’nın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamaya göre İsveç Milli Takımı oyuncusu Farhiya Abdi ile anlaşma sağlanarak transfer işlemi gerçekleşti.

Takımın İsmini En İyi Şekilde Temsil İçin

Bellona Kayseri Basketbol Takımı Sportif Direktörü Ahmet Bozbey, Kulüp yönetiminin, Kadınlar Avrupa Ligi ön eleme maçlarında Bellona Kayseri Basketbol ismini en iyi şekilde temsil edebilmek adına büyük gayret sarf ettiğini belirterek transfer haberini duyurdu.

Galatasaray ve BOTAŞ takımlarının kadrolarında da bulunmuş olan, İsveç Milli Takımı oyuncusu Farhiya Abdi’nin artık Bellona Kayseri’de olduğunu açıkladı.

Önemli Bir Eksik Giderildi

Bozbey bu transfer ile geçtiğimiz sezon İspanya’nın CDB Clarinos takımı kadrosunda yer alan 28 yaşında ve 1,88 metre boyunda bulunan tecrübeli oyuncunun Bellona Kayseri Basketbol Takımı’nın önemli bir eksiğini kapattığı yorumunda bulundu.

Abdi’nin Bellona Kayseri’de göstereceği performans şimdiden çok merak ediliyor.

Farhiya Abdi Kimdir?

31 Mayıs 1992’de İsveç’te dünyaya gelen Somali asıllı oyuncu, basketbol kariyerine O8 Stockholm takımında başladı. Sparks, Perfumerias Avenida, Wisla Krakow, Galatasaray, BOTAŞ, CDB Clarinos gibi basketbol takımlarının formasını giydi. Bunun ile birlikte ülkesi İsveç Milli Takımı kadrosunda da yer aldı.

 

Related posts

Cavaliers Soyunma Odasında Uyuşturucu Skandalı

Ruhi Ünal

ING Basketbol Süper Ligi’nde Maçlar 13 Salonda!

Selahattin Demirel

Philadelphia 76ers, Wolves’tan Jimmy Butler’ı transfer etti

Orçun Yıldırım

Leave a Comment