Diğer

Ergin Ataman’a 3 Maç Ceza !

ATAMAN ÖFKELİ

Basketbol Süper Ligi erteleme maçında Darüşşafaka Doğuş’la deplasmanda karşılaşan Galatasaray Odeabank’ta Koç Ergin Ataman maç boyunca karşılaşmanın hakemlerine verdikleri kararlar nedeniyle gösterdiği tepkiler sonrasında iki teknik faulle diskalifiye edilmişti.

https://www.youtube.com/watch?v=4ohiqzTTuRw

TBF CEZAYI KESTİ

TBF Disiplin Kurulunun, resmi olarak yaptığı açıklama şu şekilde ;

Galatasaray Spor Kulübü antrenörü Ergin Ataman’ın, 03.05.2017 tarihinde İstanbul’da oynanan Darüşşafaka Doğuş – Galatasaray Odeabank Spor Toto Basketbol Süper Ligi müsabakasındaki kaba, alaycı, küçük düşürücü söz ve hareketleri sebebiyle –eylemlerin müsabaka görevlilerine yönelik olması, şiddeti ve ağırlığı da dikkate alınarak- Basketbol Disiplin Yönergesi’nin 36. maddesi gereğince 3 müsabakadan men ve 20.000,00-TL para cezası ile cezalandırılmasına, oybirliği ile; (K.2017/ 253)
Karar verilmiştir.

Av. Can YALÇINKAYA
Disiplin Kurulu Başkanı

https://twitter.com/erginataman/status/860515835672178692

 

ATAMAN’DAN FEDERASYONA BÜYÜK TEPKİ

Ataman yaptığı açıklamada ; ” Ligde tuhaf şeyler oluyor. Daçka’nın yaptığı teknik ve sportmenlik dışı faullerin hiçbirinin çalınmadığı için en sonunda isyan ettim. Bana verdikleri teknik haklıdır ama aynı şekilde bize çalınan faul sonrası Blatt de saha içine girip isyan ediyorsa ona da teknik vermelisin, gidip sohbet etmeyeceksin. Ben buna itiraz ettim. Üç hakeme de dedim ki bu yabancı hayranlığını bırakın eşit davranın. Bugün Türkiye’de Galatasaray basketbol takımına veya Ergin Ataman’a karşı bir ön yargı varsa Türk Sporu bitmiş demektir.” dedi.

 

Related posts

“Sixers’a karşı en iyi maçımızı oynadık”

Orçun Yıldırım

12 Cesur Yürek

Mehmet Berk Alınca

Cedi Osman takımını bir süre yalnız bırakacak

Orçun Yıldırım

Leave a Comment