fb 15 temmuz köprüsü bayrak
Diğer

Ekpe Udoh’tan Bayrak Olayına Tepki

BAYRAK KRİZİ

Futbol’da 2017 Turgay Şener Sezon’u şampiyonu olan Beşiktaş’ta, taraftarlar rahat durmadı. Şampiyonluğun ardından ülkenin bir çok yerinde kutlamalar başladı. Kutlamaların bir adresi de İstanbul 15 Temmuz Şehitler Köprüsü oldu. Bir grup Beşiktaş taraftarı, Euroleague şampiyonluğu dolayısıyla 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne geçen hafta Fenerbahçe’li taraftarlar tarafından asılan büyük Fenerbahçe bayrağını yakıp denize attı. Olayın kısa sürede duyulmasının ardından sosyal medya adeta savaş alanına döndü. Bir çok spor yazarı bu durumu kınarken, bu olaya Fenerbahçe’nin başarılı oyuncusu Ekpe Udoh’tan da tepki geldi.

Köprüde olay F.Bahçe bayrağını yaktılar...

UDOH İNANAMADI

Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı’nın başarılı oyuncusu Ekpe Udoh olaylar karşısında tepkisini kendi twitter hesabı üzerinden dile getirdi. Başarılı oyuncu duruma oldukça şaşırırken, “Lütfen bana, bayrağımızı o şekilde yakmadıklarını söyleyin” ifadesini kullandı. Fenerbahçeli taraftarlar Udoh’a destek çıktı.

Fenerbahçe, THY Euroleague’de şampiyon olarak Türkiye basketbol tarihinde bir ilki gerçekleştirmiş ve bu nedenle 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne Fenerbahçe bayrağı asılmıştı. Fenerbahçe bayrağını yakan kişilerden biri twitter hesabından bayrağı yakarken videosunu paylaşmasıyla, kısa sürede güvenlik güçleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

Related posts

Fenerbahçe Son Saniyede Güldü

Nihat Telli

LeBron, Lakers’a bir yıldız oyuncu daha istiyor

Orçun Yıldırım

Nocioni’ye göre mükemmel koç Pablo Laso

Orçun Yıldırım

Leave a Comment