Ekpe Udoh yazdı
Diğer

Ekpe Udoh: “Obradovic’le Popovich’i kıyaslamayı severim”

UDOH SEZONU KALEME ALDI

Fenerbahçe’nin yıldız oyuncusu Ekpe Udoh kişisel blog sayfasından yeni bir yazı paylaştı. Ekpe yazısında sezonu ve şampiyonlukları değerlendirdi.

Sonunda bitti ve şu ana kadar yaşadığım en güzel sezondu. 28 Ağustos’ta başladık ve hemen hedeflerimizin peşine koyulduk. Antrenörümüzün neden en iyilerden birisi olduğunun bir nedeni bulunduğunu anlamanız gerekiyor; sezonun başından itibaren oyunun küçük detaylarına kadar oldukça derinden eğiliyor. Eğer bunları doğru algılayamazsanız, maçlarda alışık olduğumuz kırmızı yüzü görebilirsiniz. Ben her zaman herhangi bir gerginlik yaşamamak için küçük detaylara odaklanıp onunla hep konuşarak ilerlemeye çalışırım. Sezon bu şekilde başlayıp aynı şekilde sona erdi. Aslında Beşiktaş’ı süpürdüğümüz dönemde sezonun genelinde olduğundan daha kırmızıydı diyebilirim.

Sezonumuz çok fazla iniş ve çıkışlarla doluydu ve normal sezonda kendi beklentilerimiz doğrultusuna yükselemedik. Sezon boyunca umutsuzdum. Sakatlıklardan dolayı değil ama bir türlü hücumda  tempomuzu bulamıyorduk. Kim süre alırsa alsın hepimizin kendi basketbolumuza dürüst davranmamız gerekiyordu. Spurs takımının bazen ana oyuncularla oynayıp oynamaması gibi (Obradovic’le Popovich’i kıyaslamayı severim) Euroleague playoffları başlayana kadar bence bizim en önemli sorunumuz buydu.

Rakibimiz belli olduktan sonra bir anda odaklanmamız arttı. Açıkçası hücumdaki sorunlarımız açısından bu eşleşmenin çok kolay olmayacağını düşündüm. Ama ilk maçın ikinci yarısı geldiğinde, oyunumuzu başka bir seviyeye taşıdık. Şampiyonluğu hak eden bir seviyeye… Rakibimizi süpürdük ve Avrupa’ya Fenerbahçe’nin eskisinden daha da iyi şekilde geri geldiğinin mesajını verdik.

İstanbul’un kıymetini daha iyi anladım; özellikle de yemeklerinin… İçinde bulunduğum bedenin değerini her zamankinden çok daha iyi anlıyorum.  Şu anda bu yazıyı Lagos, Nijerya’dan yazıyorum. Güçlü erkeklerin ve kadınların olduğu çok güzel bir ülke. Sezon unutulmazdı ve şu anda Avrupa’nın en tepesindeyiz. Bu sene basketbol Avrupa’da daha da çok ses getiriyor, ve bende bu yeni dalganın bir parçası olduğum için minnettarım.

Ekpe Udoh’un  yazdığı yazının tamamını buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Related posts

Fenerbahçe Bayrağı Yeniden Astı

Ruhi Ünal

“LeBron’u Lakers forması ile görmek inanılmaz bir şey”

Orçun Yıldırım

Darüşşafaka Cimbom’u Uzatmalarda Devirdi

Leave a Comment