Diğer

Efes Deplasmanda Yarı Final Biletini Kaptı

Spor Toto Basketbol Ligi Play-off ilk turu ikini maçında Anadolu Efes, Royal Halı Gaziantep’i deplasmanda 73-64 mağlup ederek seriyi 2-0 süpürdü ve yarı finale yükselen ilk takım oldu.

 

Karşılaşmaya ev sahibi ekip hızlı girerken 5-0’lık seri ile önce geçti. Savunmada oldukça agresif olan Antep temsilcisi faul hakkını kısa sürede doldurdu. 5-0’a 8-0 ile cevap veren Anadolu Efes skoru 5-8’e getirdi. Çeyreğin sonunu iyi oyanıp 4-0’lık bir seri daha bulan deplasman temsilcisi ilk çeyreği 11-16 önde bitirdi.

İkici çeyreğe Jure Balazic’in üç sayılık isabetiyle başlayan ev sahibi ekip sertliğini bu çeyreğin başında da sürdürdü ve Jawad Willams ile farkı 2 sayıya kadar indirdi(18-20). Bu bölümde maçın temposu artarken karşılıklı sayılarla geçildi. Efes yakaladığı 6-0’lık seri ile farkı 8’e çıkarttı(24-32). Ancak Royal Halı Gaziantep bulduğu 5-0’lık seri ile maçın içinde kaldı. Çeyreğin son dakikasını iyi oynayan Efes ilk yarının son hücumunda Jayson Granger’in basketi ile soyunma odasına 30-36 önde gitti.

gaziantep-anadolu-efes 2

İkinci yarının başına fırtına gibi başlayan ev sahibi 9-0’lık seri ile 39-36 öne geçti. Ancak çabuk toparlanan Efes 41-43 öne geçmeyi başarsa da ev sahibi ekipte Andy Rauints ile gelen iki üç sayılık isabetle tekrar skoru eşitledi(47-47). Anadolu Efes çeyreğin son bölümünde Jayson Granger’in iyi oynuyla 6-0’lık seri yakalayarak son çeyreğe 47-53 önde girdi.

Son çeyreğin başında Anadolu Efes Dunston ile etkili olurken farkı 9’a kadar çıkarttı(47-56) ve Antep ilk molasını erken kullandı. Mola sonrasında Dario Saric’in üç sayılık basketiyle fark Efes adına 10’a kadar çıksa da Jawad Williams ard arda iki üç sayılık basketi ile farkı 4’e kadar indirdi(55-59). Çeyreğin bitimine 3.38 kala hızlı hücumda hata yapan Efes Rautins’in üçlüğüne engel olamayınca fark 3’e indi(60-63). Bunun üzerine mola alan deplasman ekibi moladan iyi döndü ve 4-0’lık seri skoru 60-67’ye getirdi. Son bölümde geri dönüşe izin vermeyen Anadolu Efess maçtan 64-73 galip ayrıldı ve yarı finale yükselen ilk takım oldu.gaziantep-anadolu-efes

Anadolu Efes’te Jayson Granger 19 sayı, Derrick Brown ise 16 sayıyla oynarken turu getiren isimler oldu.
Royal Halı Gaziantep’te Jawad Williams’ın 18 sayı 6 ribaunt, Jure Balazic’in 17 sayılık performansları seriyi kaybetmelerine engel olamadı.

Related posts

Fenerbahçe Rahat Kazandı

Mustafa Kapan

NBA’de Haftanın Öne Çıkanları

Filenin Sultanları Avrupa Üçüncüsü Oldu

Selahattin Demirel

Leave a Comment