Diğer

Darüşşafaka Doğuş Evinde Güldü

Spor Toto Basketbol Ligi 23. Hafta maçında Darüşşafaka Doğuş evinde Banvit Basket’i 75-66 mağlup etmeyi başardı.

Maça hızlı başlayan taraf olan Darüşşafaka Doğuş olmasına rağmen daha sonrasında Banvit’in oyunu dengelemesiyle ilk çeyrek 17-17 eşitlikle sonuçlandı. 2. Çeyreği de büyük mücadeleye sahne olan maçta ilk yarı  30-28 Darüşşafaka Doğuş lehine sonuçlandı. Daha sonrasında son çeyreğe Balıkesir temsilcisi Banvit Basket’in 1 sayı farkla girmesine rağmen son çeyrekte yaptığı top kayıplarına bir türlü çözüm bulamayan Banvit Ayhan Şahenk Spor Salonu’ndan boynu bükük ayrıldı.

5005269

Maçtan sonra yaptığı açıklamada Oktay Mahmuti:

‘Bugün oyuncularım bazı pozisyonlarda telaşlı davrandı. Çok kolay sayıya çevirebileceğimiz pozisyonlardan yararlanamadık. Playoff yarışı için önemli bir karşılaşmaydı, ikili averajı almak istedik ancak bunda başarılı olamadık. Lig sonuna kadar kalan maçlarımızı kazanıp playoff dönemine avantajlı girmek istiyoruz.’  dedi.

Banvit Koçu Selçuk Ernak da alınan mağlubiyeti değerlendirdi ve :

‘Oyuncularım maç sonlarında fiziksel düşüş yaşıyorlar ve bençten yeteri kadar destek göremiyoruz. İkili averajı vermedik ancak Darüşşafaka Doğuş, ligin kalan bölümünde daha çok maç kazanacaktır. Tam sahada baskı yapıp, geniş rotasyonun avantajını kullanarak bizi hataya zorladılar, galibiyetlerinden ötürü tebrik ediyorum. Sezonun geri kalan bölümünde de bu şekilde devam edeceğiz, oyun kurucu pozisyonuna transfer yapamıyoruz; eldeki oyuncularla birlikte takım içinde doğru organizasyonunu sağlayarak belirli sorunlara çözüm üretmeye çalışacağız.’ dedi.

 

Related posts

“Doğuş Grubu bize büyük bir darbe vurdu”

Orçun Yıldırım

Afyon Belediyespor – Türk Telekom Maç Sonucu: 80-61

İnsan hayret ediyor: Cousins hemen özür diledi

Orçun Yıldırım

Leave a Comment