blank
Diğer

CSKA’ya bir sürpriz de Efes’den gelir mi?

308görüntüleme

Geçtiğimiz akşam temsilcimiz Fenerbahçe’nin inanılmaz bir özveri gösterdiği maçta 15 sayı farktan maçı kaybeden CSKA, şimdi ise bir diğer temsilcimiz Efes ile karşılaşacak. Rusya’da oynanacak maç için umutlar var.

Euroleague’in 3. çift maçlı haftasının ilk karşılaşmasına Fenerbahçe’ye yenilen Rus ekibi, şimdi ise lige inanılmaz bir başlangıç yapan Efes ile oldukça zorlu bir maç oynayacak. Sezondaki hedefi hiç şüphe yok ki ilk 4’e girmek olan Efes, CSKA’nın kaybetmesi ve kendisinin Buducnost’u yenmesi sebebiyle zaten iyi bir avantaj yakalamıştı. Şimdi ise CSKA’yı yenmek bizim için gerçekten kabul edilmemesi imkansız bir nimet.

Bu sonuca ulaşmak için ise yapmamız gereken şey ilk etapta CSKA’nın dominant oyununu durdurmak gibi gözüküyor. Ancak hatırlanacağı üzere Fenerbahçe dahi bu oyuna kısa süreliğine de olsa yenik düşmüştü. Bu sebeple bu, o kadar da kolay olmayacak ancak Ergin Ataman’ın Madrid ve Olympiakos maçlarında oynattığı oyunu düşünecek olursak Efes’in son çeyreğe nefes yettirmesi, olası bir galibiyeti kaçınılmaz yapabilir.

Maça dair verilebilecek klasik istatistiklerden en üzücüsü ise CSKA’ya karşı alınan son galibiyetin 2013 yılında olması. 

Orçun Yıldırım
editör.

Bir cevap yazın