Diğer

Büyük Takım Olmanın Zorlukları!

Dün gece oynanan maçta Bayern Münih sahasında ağırladığı Fenerbahçe Beko’yu 90-86 yenerek Fenerbahçe’ye bu sezon 3.mağlubiyetini yaşattı.

Euroleague de sezonun maçlarından biri olarak tarihe geçen karşılaşma 2 defa uzatmaya gitti. Sertlik seviyesinin en tepede olduğu maç izleyicilere gerçekten nefessiz bir basketbol izletti.

Fenerbahçe de en büyük ve tek eksik Jan Vesely idi. Sağ dizinden menisküs ameliyatı olan Vesely yaklaşık 6 hafta sahalardan uzak kalacağı açıklaması gelmişti. Son haftalarda istikrarlı bir performans gösteren Guduric’in maçta neredeyse hiç olmaması ve Datome’nin kötü performansı sonucu getirdi.

Ama burada esas anlatmak istediğim Bayern Münih’in bu kadar istekli ve arzulu oyun şekliydi.

Maçtan sonra açıklamalarda bulunan Derrick Williams: ”
Bu bir takım oyunuydu. En az oynayanından en çok oynayanına kadar bugün çok iyi iş yaptık. Onları kritik anlarda durdurmayı başardık ama bugün burada harika bir taraftar var. Küçükken bu tip maçları kazanmayı hayal edersiniz. Ligin en iyi takımını iç sahada yenmeyi istersiniz. Ben de bu röportajın bitmesini ve takım arkadaşlarımla bir an önce kutlamayı istiyorum. Bunlar küçükken hayalini kurduğunuz tarzda galibiyetler. Ligin en iyi takımını bu taraftar desteğiyle yenmek…“

Şeklinde açıklamalarda bulunurken büyük takımlara karşı diğer takımların fazlaca motive olduğu fazlaca aşina. Peki Fenerbahçe için bir zorluk mu,yoksa bir kolaylık mı?

bunun cevabı tam belli değil. Esasında bunun bir kolaylık olmadığı doğru ama bu Feerbahçe için olağan bir şey. Ne olursa olsun siz avrupanın en iyisisiniz ve diğer takımlar sizi aşağı çekmek isteyecektir. Bu yüzden bu olanlar fenerbahçe için gayet normal şeyler.

Esas soru Vesely olmadan Fenerbahçe bu maçlardan nasıl bir sonuç çıkartacak?

Bekleyip göreceğiz elbette…

Related posts

Lakers derinliği arttırmak için Ariza’nın yanına 2 kişi daha bakıyor

Orçun Yıldırım

Ömer Faruk Yurtseven Fırtına Gibi

Mert Akyıldız

Ergin Ataman : Obradovic’i Kıskanıyorum

Ruhi Ünal

Leave a Comment