Diğer

Bu sezon aldıkları kararlarla bizleri üzmüş 3 dev isim

333görüntüleme

Her oyuncu amatörde oynar, çaylak sezonu geçirir, kulüplerde oynar ve sessizce ortadan kaybolur. Ancak bazı isimler bu sıralamanın dışına çıkıyor, gönüllerimize taht kuruyor. İşte bunlardan 3 dev isim var ki aldıkları emeklilik kararıyla bizi oldukça üzdüler.

Juan Carlos Navarro

Euroleague ve efsane kelimeleri yanyana geldiği zaman ister istemez Navarro adı da geçmeye başlıyor. Navarro öyle bir isim ki skorer deyince Avrupa’da ilk aklımıza gelen o oluyor. 2018’e dek tamı tamına 21 sezon Barça formasını giymiş olan efsane ismin emeklilik kararı bizleri oldukça üzmüştü.

Manu Ginobili

Ne süper bir yeteneği vardı, ne de bir makina gibi oynayabiliyordu. Ginobili sadece cesurdu ve istediği her şeyi deniyordu. İşte bu özgürlük anlayışı onu bu kadar sevmemizdeki en büyük etken. Özgür ruhlu bu adamı çok özleyeceğiz.

David West

2003 draftında o derece süper yetenekli isimler seçilmişti ki West gibi birisi bile ancak 18. sırada kendine yer bulabilmişti. Her ne kadar çok gözükmeyen bir sıradan listeye girse de West ilerleyen yıllarda pota altını adeta domine eden bir oyuncu oldu. Hiç bir zaman adı bir süper yıldız gibi anılmasa da West, her zaman parkede bir görev adamı oldu ve her gittiği takımı sırtladı. Basketbolseverler böyle bir yıldızı bir daha görebilecek mi, emin değiliz.

Orçun Yıldırım
editör.

Bir cevap yazın