Diğer

‘Bir Şampiyon Gibi Oynadık’

Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman, THY Avrupa Ligi mücadelelerini gerçek bir şampiyon gibi sürdüreceklerini söyledi.

THY Avrupa Ligi 11. hafta maçında Fransa temsilcisi Monaco ile Sinan Erdem Spor Salonu’nda karşılaştı. Müsabakayı 98-77 skoruyla kazanan Anadolu Efes’in Başantrenörü Ergin Ataman, maç sonrasında basına açıklamalarda bulundu.

“Maça İyi Başladık”

Monaco karşısında kontrolü devamlı ellerinde tuttuklarını belirten Ergi Ataman, çok iyi bir maç oynadıklarını söyleyerek maça iyi başlayan tarafın da kendileri olduğunu belirtti.

Savunmada da iyi bir görüntü verdiklerini söyleyen Ataman, sadece son çeyrek içinde rakibin alan savunmasına dönmesiyle tempolarında aksamalar yaşadıklarını belirterek kaçırdıkları şutlara dikkat çekti. Sonrasında Larkin’in tepe ve köşeler üzerinden bulduğu üçlükler sonucunda rakibin alan savunmasını açabildiklerini ve böylece kendi oyunlarına dönebildiklerini açıkladı.

Başarılı oyun çıkararak son 3 yıldır oynadıkları Efes basketbolunu sergileyebildiklerini belirten Ataman, bir şampiyon gibi oynadıklarını ve mücadelelerine de bir şampiyon gibi devam edeceklerini söyledi.

“Uzun Oyunculardan Memnunum”

Uzun oyuncularının sergilediği oyundan memnun olduğunu vurgulayan Ataman, geçen sezon Sertaç Şanlı ile oynamaya alışkın oldukları basketbol modelini şimdi Tibor Pleiss ile sergilediklerini belirtti.

Oyuncu Tibor’un, geçen sezon ciddi bir sakatlık geçirdiğini hatırlatan Ataman, 2-3 ay oyundan uzak kalan Tibor’un, iyileşmesinin sonrasında oynamak isteyişini ancak Sertaç ve Dunston’un onun önünde oluşunu söyledi. Tibor’un şu an iyi bir durumda olduğunu ve iyi çalıştığını aktaran Ataman, Tibor’un hücumdaki faydasının öne çıktığını söyledi. Bu maçta Petrusev’den de iyi bir performans gördüklerini belirten Ataman, maçta uzunların sergiledikleri performanstan oldukça memnun olduğunu ifade etti.

“Anadolu Efes Maç Sonunda İyiydi”

Monaco Başantrenörü Zvezdan Mitrovic, Anadolu Efes’in maçın sonunu iyi oynadığını belirterek Monaco’nun maç başında kötü bir performans sergilediğini ancak Anadolu Efes’in maça daha iyi başladığını ve açık alanlarda sayı elde ettiğini söyledi.

THY Avrupa Ligi’nin hücumda en yetenekli takımıyla oynadıklarını vurgulayan Mitrovic, ikinci yarı içinde iyi oyun sergileyerek farkı 6 sayıya kadar düşürdüklerini ancak sonunda yakalayamadıklarını belirtti. Anadolu Efes’in maçın sonunu iyi oynayarak galip geldiğini, kendilerininse hücumda çok iyi bir görüntü vermeyerek birçok top kaybı yaşadıklarını ifade etti.

Mitrovic aynı zamanda THY Avrupa Ligi maçlarında müsabakanın sonunu getirememe sıkıntılarının skorer oyun kurucu eksikliğinden kaynaklandığını vurguladı.

Related posts

Lakers: LeBron James için korkulacak bir şey yok

Orçun Yıldırım

McCaw’ın GSW’u reddetmesi sinirleri bozdu

Orçun Yıldırım

Fenerbahçe Play Off Değerlendirmesi

Mert Akyıldız

Leave a Comment