Diğer

Bir GM, iyi bir oyuncuyu en ucuz ne kadara alabilir: Kendisini satarsa bedavaya!

NBA’in kısa tarihine de uzun tarihine de baksanız ortada onlarca ilginç takas vardır. Hatta büyük takasları kenara bıraksanız dahi her takımın yaptığı takasların taraftarlar için ayrı bir çılgınlığı vardır. Buna karşın bu tüm takas tarihinde bir takas var ki, işte hiç bir takasın onu çılgınlığı ile geçeceğine pek imkan yok.

NBA’in pazarlama ve transfer dahilerinden biri olan Jon Spoelstra’nın yaptığı bir takas NBA’de takas tarihindeki tozlu raflarda kendine yer buluyor. 1983 senesine döndüğümüzde o zamanlar ortalamadan hallice bir takım olan Blazers, ortalama 40 galibiyet ile sezonlarına devam ediyordu. Bu döngüyü kırmak isteyen GM Jon Spoelstra, Pacers’tan Buse’un takımı çift yönlü olarak Blazers’ı ileriye taşıyabileceğini düşündü ve bu oyuncuyu almak için ikna yollarına başladı.

Dediğimiz gibi, o zamanlarda ortalama bir takım olan Blazers, Buse’a karşılık bir oyuncu verirse yine aynı noktaya geri dönmüş olacaktı. Bu sebeple takımdan bir parça kopartmak istemeyen GM Jon Spoelstra, çareyi kendisini satmakta buldu.

Evet, en başta biraz garip gelebilir ancak Spoelstra, Buse’un Blazers’a gelmesine karşılık olarak Pacers’ta işe başladı.

İşte bu hikaye de bir takasın nasıl en az iki oyuncu olmadan gerçekleşebileceğinin en iyi kanıtı.

 

Related posts

KC Rivers Kızılyıldız’a transfer oluyor

Orçun Yıldırım

Zion Williamson’un hedefinde Michael Jordan olmak var

Orçun Yıldırım

Tai Webster’a göre Cim-Bom’un yenemeyeceği takım yok!

Orçun Yıldırım

Leave a Comment