Ufuk Sarıca Beşiktaş
Diğer

Beşiktaş’ta kimler gidecek ? Ufuk Sarıca Açıkladı!

Beşiktaş Sompo Japan koçu Ufuk Sarıca yeni sezon öncesi transfer çalışmalarını ve gelecek sezon için planladıkları kadro yapılanmasını anlattı.
“Geçen sezonki kadrodan Kyle Weems, DJ Strawberry, Earl Clark, Erkan Veyseloğlu, Muratcan Güler, Sertaç Şanlı ile devam edeceğiz. Pooh Jeter evleniyor, bu nedenle kendisini bugünlerde rahat bıraktık ama tabii ki onun kararını beklerken başka alternatiflere de bakıyoruz.
Stimac bizde değer kazandı ve rakamları çok büyüdü. Kalmasını isterdik ama çok iyi bir transfer yapacağı için de onun adına seviniyoruz. Alacağımız 5 numara için özelliklerinden, çok iyi oyuncu olmasının üzerinde duruyoruz. Bu oyuncu atletik de olabilir, Stimac gibi sırtı dönük oynayan bir isim de olabilir. Sonuçta onun özelliklerinden yararlanarak sisteme dahil ederiz. Sertaç Şanlı iyi bir çıkış yakaladı. Kuvvet kısmını artırabilirsek bize daha da fazla katkı verebilir.
Kenan Sipahi büyük olasılıkla gelecek sezon da bizle birlikte olacak. Ömer Utku Al‘ı kadroya katmayı düşünüyoruz, Enes Berkay Taşkıran‘ı ise gelişimini sürdürmesi için yine başka bir kulübe verebiliriz.
4-5 numaralara iki yerli oyuncu alacağız. FIBA Şampiyonlar Ligi’ni de düşünerek 7 yabancılı bir kadro oluşturabiliriz. Sonuçta geçen sezon yaptıklarımızı sürdürüp üzerine koymak için yola çıkacağız. Oynayacağımız her kulvarda yukarıları zorlayacağız.”

Related posts

Capela’nın şut atması yasak, D’Antoni onu ölümle tehdit ediyor

Orçun Yıldırım

.

Orçun Yıldırım

Austin Daye Galatasaray’dan Ayrıldı

Ruhi Ünal

Leave a Comment