blank
Diğer

“Bench’ten gelmek” nedir bilmeyen 5 dev isim

453görüntüleme
Yıllar yıllar süren kariyerlerinde bench’ten gelmenin ne olduğunu bilmeyen bu oyuncuların sayısı oldukça fazla olsa da aralarından 5 tanesi var ki, oldukça dikkat çekiyorlar.  Şaka gibi gelebilir ancak 450’den fazla maça ilk beş başlayan bu oyuncular kelimenin tam anlamıyla bench’ten oyuna girmekle pek alakadar olmamışlar.

Her ne kadar bazı oyuncular benchten gelip maçın kritik anlarında skor özellikleriyle veya başka agresif özellikleriyle maçın gidişatını değiştirseler de bu tip oyuncular oldukça kısıtlıdır ve oyuncuların çoğu kenardan gelince maçın içinde kendine bir yer bulamazlar.  Herkes ilk 5 başlamak ister ancak sadece 5 tanesi “hep” ilk 5 başlar:

493 maça ilk 5 başlayarak Kyrie Irving, NBA’de en çok ilk 5 başlayan oyuncular arasında 5. sırayı alıyorken 4. sırada ise süper guard olarak bildiğimiz bir isim var, Damian Lillard. Draft’ta 6. sırayı kapmasına rağmen NBA’de çok daha büyük bir oyun gösterdi ve takımı için vazgeçilmez bir oyuncu oldu.

3. sırada ise 898 maçla 2,13’lük dev Kevin Durant var. Çaylak sezonunda dahi 20 sayı ortalama tutturan Durant için 3. sıra pek de sürpriz değilken 2. sırada ise 33’lük tecrübe Chris Paul var. Tamı tamına 983 maça ilk beş başlayan oyuncu için artık parkeye ilk adım atanlardan olmak pek de sıradan bir şey olmasa gerek.

İlk sırada ise oldukça sevilen bir isim var. İnanılması güç olarak 1126 maçla ilk sırada duran Carmelo Anthony, 3 ayrı takıma gitmesine rağmen hepsinde ilk 5 başladı ve her takım vazgeçilmezi oldu.

Orçun Yıldırım
editör.

Bir cevap yazın