Diğer

Basketbol Kulüpler Birliği Kuruluyor!

 

Basketbolda yeni bir dönemin başlangıcı için harekete geçildi. Süper Lig ekipleri, futbolda olduğu gibi bir Kulüpler Birliği kurma kararında anlaşma sağladı.

Galatasaray Başkanı Burak Elmas, Anadolu Efes Başkanı Tuncay Özilhan ve Pınar Karşıyaka Başkanı Turgay Büyükkarcı’nın da yer aldığı basketboldaki tarihi önem taşıyan zirvede Beşiktaş da Şube Başkanı Umut Şenol tarafından temsil edildi.

Görüşmede Neler Konuşuldu?

Basketbol Kulüpler Birliği’nin kurulması konusunda ortak bir görüşün oluştuğu toplantıda televizyon yayın hakları, vergi iadeleri ve gelirlerin artırılması gibi konular da konuşuldu.

Geçen perşembe günü Ülker Stadı’nda bir araya toplanan 16 kulübün temsilcileri basketboldaki mevcut sorunlar ve izlenecek yol haritası hakkında görüş alışverişine geçti.

Ali Koç’un Başkanlık Adayı

Yapılan görüşmeler sonrasında Basketbol Kulüpler Birliği’nin kurulması için gerekenlerin yapılması konusunda ortak karara varıldı.

Kulüplerin genel menajerleri ileriki günlerde aralarında bir çalıştay yaparak Kulüpler Birliği’nin çalışma ilkelerinin belirlenmesi ve tüzük taslağının oluşturulması konusunda çalışmaya başlayacak.

Öte yandan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un kurulacak Kulüpler Birliği Başkanlığı için Pınar Karşıyaka Kulübü Başkanı Turgay Büyükkarcı önerisinde bulunduğu bilgisine ulaşıldı.

Related posts

Frutti Extra Cup Şampiyonu Bursaspor Oldu

Selahattin Demirel

McCaw şimdi de Cavaliers’tan ayrılıyor

Orçun Yıldırım

Nba’de Yılın Koçu Steve Kerr

Mustafa Kapan

Leave a Comment