7DAYS EuroCup Diğer Turkish Airlines Euroleague

Balkanlar ve Baltık’ta Kupa Savaşları başladı

crotia

Litvanya Basketbol Federasyonu,Lietuvos Rytas’ı önümüzdeki sezon için LKL’den ihraç ettiğini açıkladı.

Rytas ise Eurocup’ta oynayacaklarını açıkladı.

Litvanya Basketbol Federasyonu, Eurocup’ta oynamak için ECA ile anlaşmaya varan kulüpleri ihraç etmeye karar verdi. LBF zaten milli takımının Eurobasket ve Rio’daki Olimpiyat oyunlarından ihraç edilmesini önlemek amacıyla FİBA Avrupa ve FİBA’nın hakkındaki kararlarını bildirmişti.

Bu kararla birlikte Lietuvos Rytas,Eurocup’ta oynamak için ECA ile anlaşıp gelecek sezon LKL’de mücadele edemeyecek olan tek Litvanya kulübü oldu.
image
Hırvatistan Basketbol Federasyonu ise ABA ligi için desteğini kaldırdı.
Hırvatistan Federasyonu Fiba’nın her kararını destekleyeceklerini açıkladı. Hırvatistan Basketbol Federasyonu,FİBA’ya her kararlarının arkasında olduklarını bildirmek amacıyla bir resmi mektup yolladı.

Hırvatistan Federasyonu aynı zamanda Euroleague Basketball’a destekleri nedeniyle Adriatic Ligi’nden desteklerini de çektiğini açıkladı.

Sırbistan’da ise Partizan cephesinde durumlar karışık.

Partizan Başkanı Nikola Pekovic gelecek sezon Eurocup’ta yer alıp almayacaklarına henüz karar vermediklerini söyledi.Pekovic bügünlerde Euroleague/Eurocup ve FİBA arasındaki sorunları görüşmek amacıyla Sırbistan Basketbol Federasyonu başkanıyla buluştu.

Sırbistan Federasyonu gelecek sezon Eurocup’ta oynayacak tüm Sırp takımlarının ihraç edileceğini açıkladı. (Şu anda sadece Partizan Belgrade)

Pekovic:”Partizan Belgrade henüz bir karar vermiş değil.Şu anda Partizan’ın ligten ihraç edilmediği kesin bir durum. Hangi kupada oynayacağımızı şu an için söylemek zor çünkü henüz hiçbir şey için karar verilmedi.”

Kaynak: www.sportando.com

Related posts

Ahmet Çakı ile ipler tamamen koptu, ayrılık yakın

Orçun Yıldırım

Takım dağılıyor mu ? Obradovic açıkladı

Ruhi Ünal

DAÇKA sponsorunu buldu

Orçun Yıldırım

Leave a Comment