Diğer

Bahçeşehir Koleji Beşiktaş Galibiyetiyle Başladı

ING Basketbol Süper Ligi yeni sezonuna Beşiktaş Icrypex maçıyla başlayan Bahçeşehir Koleji, rakibini 86-77 skoruyla yendi.

Beşiktaş Icrypex’i, Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda ağırlayan Bahçeşehir Koleji, rakibini yenerek yeni sezona güzel bir başlangıç yaptı. Maçın ayrıntıları haberimizde…

Bahçeşehir Koleji – Beşiktaş Icrypex Maç Sonucu

Bahçeşehir Koleji, maçta; Kartal Özmızrak, Jamar Smith, Jamal Jones, Ben Bentil ve Oğuz Savaş isimli oyuncularıyla yer alırken Beşiktaş Icrypex ise Jordan Bone, Egehan Arna, Joshua Reaves, Furkan Haltalı ve Dedric Lawson isimleriyle salona çıktı.

Takımlar maça hücum ve savunmada denge içinde başlarken ilk 4 dakikalık bölüme geçildiğinde Beşiktaş Icrypex’in 8-5 üstünlüğü vardı.

Üstünlük Değişiyor

Oyundaki üstünlüğü çok geçmeden alan Bahçeşehir Koleji, ilk çeyreğin bitimine 3 buçuk dakika kala 14-10 skoruna erişti. Çeyreğin son bölümünde farkı artıran Bahçeşehir Koleji, maçın ilk çeyreğini 23-15 skoruyla önde bitirmeyi başardı.

Takımlar ikinci çeyreğe üç sayı çizgisinin gerisinden sayılar kazanarak başladı ve devre bitimine son 4 dakika 3 saniye kala gelen televizyon molasına girilirken Bahçeşehir Koleji, 34-29 skorunu yakalayarak üstünlüğü sağlamıştı. Devrenin son bölümünde oyunda denge farklılığı olmadı ve Bahçeşehir Koleji soyunma odasına 47-37 skor üstünlüğüyle gitti.

Bentil ve Lawson Dikkat Çekti

Üçüncü çeyreğe başlarken Bahçeşehir Koleji’nde Ben Bentil, Beşiktaş Icrypex’te ise Dedric Lawson etkisini gösterdi. Çeyreğin sonuna birkaç dakika kala televizyon molasına girilirken Bahçeşehir Koleji’nin 59-48’lik üstünlüğü sağlanmıştı.

Çeyreğin bitimine 2 buçuk dakika kala Bahçeşehir Koleji, skorda 63-54 sonucu varken mola istedi. Çeyreğin son bölümünde de üstünlük  değişmedi ve maçın son çeyreğine girilirken Bahçeşehir Koleji 69-58 üstün durumdaydı.

Bahçeşehir Maç Boyu Üstündü

Beşiktaş Icrypex son çeyreğe başlarken hücumda iyi bir görüntü verdi ve ilk 3 dakika içinde skoru 69-64’e taşımayı başardı. Muhammed Baygül’ün üçlüğüyle skorda 75-64 sonucuna gelinince Beşiktaş, maçın bitimine 6 dakika 3 saniye kala mola istedi.

Takımların karşılıklı üçlükler atarak skoru sürüklediği bölümün sonrasında maçın bitimine 1 buçuk dakika kala skor 83-76 iken Beşiktaş Icrypex mola istedi. Bahçeşehir Koleji, maçın son bölümünde de üstünlüğünü vermeyerek salondan 86-77 galip ayrılmayı başardı.

“Galibiyetle Başlamak Önemliydi”

Maç sonrasında Bahçeşehir Koleji Başantrenörü Erhan Ernak, açıklamalarda bulundu: Oyuncu Devin Williams’ın sakatlığından ötürü her zamanki oyun stratejisini kullanamadıklarını ancak buna karşın galibiyet kazandıkları için mutlu olduklarını söyleyen Ernak, sezona galibiyetle başlamanın önemli olduğunu belirtti.

Oyuncuları, teknik ekibi tebrik eden Ernak, salona gelen taraftarlarına da teşekkür etti. Ernak, Beşiktaş Icrypex’e de sezonda başarılar diledi.

Bahçeşehir Koleji, ING Basketbol Süper Ligi’nin ikinci haftasında 2 Ekim Cumartesi günü Pınar Karşıyaka’nın konuğu olacak.

 

Related posts

Anadolu Efes Giannakopoulos kupasında yer alacak

ersin

Blatt: “Fenerbahçe iyi oynayarak kazandı”

Ruhi Ünal

Frutti Extra Bursaspor rakibine 74-69 sonucu ile mağlup oldu

Selahattin Demirel

Leave a Comment