Diğer

Aziz Yıldırım’a Ağır Ceza

CEZALAR BELLİ OLDU

Türkiye Basketbol Federasyonu, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’a attığı tokat ve kavga sebebleriyle 6 ay hak mahrumiyeti ve 40 bin TL para cezası verdi. Ayrıca Federasyon Yakındoğu Üniversitesi Başkanı Işık Eyigüngör’e de, hakaret ettiği için 1 ay hak mahrumiyeti ve 7 bin 500 TL para cezası verdi.

aziz yıldırım ile ilgili görsel sonucu

HEDO : GEREĞİNİ YAPACAĞIZ KİMSENİN ŞÜPHESİ OLMASIN

TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu, yaşanan olaylarla ilgili olarak; “Türkiye Basketbol Federasyonu olarak; Yakın Doğu Üniversitesi – Fenerbahçe karşılaşmasında yaşanan olaylardan büyük bir üzüntü duydum. Basketbolumuzu bu tür olaylardan arındırmak üzere Federasyon olarak kararlı duruşumuza devam edeceğiz.
Benzer olayların tekrar etmemesi uğruna gerekli tüm tedbirlerin alınacağından kimsenin kuşkusunun olmamasını isteriz.” dedi.

aziz yıldırım ile ilgili görsel sonucu

RESMİ AÇIKLAMA YAPILDI

TBF’den yapılan açıklama ;

1-E.2017/ 263 07.05.2017 tarihinde İstanbul’da oynanan Yakın Doğu Üniversitesi Spor Kulübü – Fenerbahçe Spor Kulübü Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Süper Ligi Play-Off Final müsabakasında rakip kulüp Başkanına yönelik hareketi sebebiyle Basketbol Disiplin Yönergesi’nin 37. maddesi gereğince 6 ay hak mahrumiyeti ve 40.000,00-TL para cezası  ile cezalandırılmasına,oybirliği ile;  (K.2017/ 258)

2-E.2017/ 264 Yakın Doğu Üniversitesi Spor Kulübü Başkanı Işık Eyigüngör’ün, 07.05.2017 tarihinde İstanbul’da oynanan Yakın Doğu Üniversitesi Spor Kulübü – Fenerbahçe Spor Kulübü Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Süper Ligi Play-Off Final müsabakasında rakip kulüp Başkanına yönelik hareketi sebebiyle Basketbol Disiplin Yönergesi’nin 36. maddesi gereğince 1 ay hak mahrumiyeti ve 7.500,00-TL para cezası  ile cezalandırılmasına, oybirliği ile karar verilmiştir.  (K.2017/ 259)

Related posts

Kartal Yüksek Uçtu 90-71

Ruhi Ünal

“Oyunumu geliştirmeye, her maç en iyi basketbolu oynamaya çalışıyorum”

Orçun Yıldırım

Galatasaray’dan Jewell Loyd’a Ceza

Akif Enes Kütük

Leave a Comment