blank
Diğer

Avrupa’ya dönerken oynamak istediğim tek takım vardı: Fenerbahçe

914görüntüleme

Yaz başında Fenerbahçe’ye transfer olarak temsilcimize önemli bir değer katan Lauvergne, kulubü ve koçu hakkında birtakım açıklamalarda bulundu.

Başarılı oyuncu Tivibuspor’a  verdiği röportaja kariyerindeki hedeflerden bahsederek başlıyor. NBA’e gitmek ve Euroleague’i kazanmanın hedefleri arasında olduğunu söyleyen Lauvergne, yazın Fenerbahçe’den teklif aldığında hiç düşünmediğini söyledi. Hatta Lauvergne Partizan’dan ayrıldıktan hemen sonra Fenerbahçe’nin kapısından dönmüş.

San Antonio Spurs’te oynarken Barcelona’dan maddi olarak benzer bir teklif aldığını söyleyen yıldız isim ayrıca aynı zamanlar CSKA’dan teklif almış ancak hem kontratının olması hem de Fenerbahçe’yi istemesi sebebiyle hiç bir Avrupa takımıyla anlaşmamış.

“Obradovic için herkes aynı şeyi söylüyor. Dünyanın en iyi koçlarından biri, hatta en iyisi ancak çalışma sistemi NBA’in yıldızlara dayalı sistemine uygun değil. Mesele basketboldan ziyade onun eğitim şekliyle ilgili.”

Ayrıca Partizan’dan ayrıldıktan sonra NBA yerine Fenerbahçe’ye gitmesi gerektiğini söyleyen Lauvergne son olarak şunları ekliyor:

“Basketbolcu olmasaydım inşaat ile ilgili bir şey yapardım. Okula hiçbir zaman ilgim olmadı. Kültürel faaliyetlerden kitap okumayı çok severim. Ofiste oturarak çalışmak bana göre değil.”

Orçun Yıldırım
editör.

Bir cevap yazın