Avrupa Şampiyonası Milli Takımlar

Yıldız Millilerimiz Turnuvaya Kötü Başladı

16 Yaş altın erkekler Avrupa Şampiyonası için Karadağ giden yıldız millilerimiz, ilk grup maçlarında Almanya ile karşı karşıya geldi. İlk maç olmasının getirdiği stres ile bu maça tam anlamıyla konsantre olmayan millilerimiz sahadan 87-65’lik skor ile mağlup ayrıldı.

Maça adam adama savunma ile başlayan millilerimiz, rakibine kolay basket şansı tanımasa da hücumda orta mesafeden düşük yüzdelerle şut atınca ilk periyot 24-20 Almanya üstünlüğü ile tamamlandı.

İkinci periyota çok kötü başlayan millilerimiz 4 dakika içinde 12 sayı geri düşse de, özellikle ribaundlarda gösterdiğimiz özveri ile farkın açılmasını engelledik. Ancak savunmamızın zaaflarını iyi kullanan Almanlar soyunma odasına 45-35 önde girdi.

Maçın ikinci yarısına alan savunması ile başlayan millilerimiz, farkı 6 sayıya kadar indirse de Almanların yüksek şut yüzdesi sayesinde fark kapanmadı ve bu çeyrek de 10 sayı fark ile sonlandı.

Maçın son bölümünde tekrardan canlanan millilerimiz adam adama savunmaya dönerek bir momentum yakaladı ve farkı 5 sayıya indirdi. Ancak tekrarda orta ve yakın mesafeden düşük yüzde ile atmaya başlayınca, Almanlar toparlandı ve maç geri dönülmez bir noktaya gelerek 22 sayı fark ile Almanların oldu.

Related posts

Doğal favori; İspanya

Muratcan Ediz

12 Dev Adam’ın Rakipleri Artık Belli!

Selahattin Demirel

12 Dev Adam’ı Eylül elemeleri boyunca NTV’de izleyeceğiz!

Orçun Yıldırım

Leave a Comment