Avrupa ŞampiyonasıMilli Takımlar

Ümit Milliler Havlu Attı

370görüntüleme

Ümit Milli Takımımız, ikinci tur mücadelesinde karşılaştığı Almanya’ya 80-77’lik skorla mağlup oldu.

Yunanistan’da düzenlenen Ümit Erkekler Avrupa Şampiyonası’nda mücadele eden Ümit Milli Takımımız, ikinci tur mücadelesinde karşılaştığı Almanya’ya 80-77’lik skorla mağlup oldu.

Çeyrek final şansını kaybeden millilerimiz, Ümit Erkekler Avrupa Şampiyonası’nda klasman maçları oynayacak.

Turnuvaya B grubundan dahil olan Türkiye’nin rakipleri: Fransa, İzlanda ve Karadağ’dı.

İlk maçında uzatmalar sonucu Karadağ’a 73-69 şok bir yenilgi alan Selçuk Ernak’ın öğrencileri, sonraki gün oynayan İzlanda maçını farklı kazanarak rakiplerine mesaj vermişti. Temsilcimiz grubun liderlik maçında Fransa’ya farklı kaybederek grubu 2. sırada bitirdi ve Almanya’nın rakibi oldu.

İlk iki maçta dinlendirilen Furkan Korkmaz, Fransa maçında şans bulsa da gerekli katkıyı sağlayamadı. Furkan 4 sayı, 1 ribaund, 1 asist ile mücadeleyi tamamladı.

Takımımız maça hızlı başlasa da takımda lider oyuncu ve takım oyunu eksikliği hissedildi. Takımımız maçın bitimine 1:28 kala nefis bir tam saha baskısı yaparak maçı 66-72’den 72-72 ye getirse de mola dönüşü Almanya’nın 3+1 lik basketi maçı koparan hareket oldu. Son saniye çabaları yetersiz kalan takımımız sahadan 77-80 mağlup ayrıldı.

Değerlendirme: Takım oyunu hep eksik kaldı, çok basit hatalardan sayılar yedik. Oyun Egehan ve Furkan Korkmaz’ın üstüne çok kaldı. Turnuvalarda bireysel yetenek yerine takım oyunu bize maçı kazandırır mantığından çok koptuk. Selçuk Ernak rotasyonu arttırmaya çalışşa da katkıyı fazla alamadık. En önemli sorun ise dış şutumuz ve serbest atışlarımız çok kötü olması zaten Karadağ maçında atılan %5 ile atılan 3’lük sorunu başından göstermişti.

Fark yaratan oyuncularımız: Egehan Arna, Ömer Yurtseven, Enes Berkay Taşkıran

Hayal kırklığı yaratan oyuncular: Erkan Yılmaz ve Cavit Ege Havsa

Her şeye rağmen bu jenerasyondan umudumuzu kesmeyelim içlerinde madenler var ve Selçuk Ernak bu madenleri en güzel şekilde işleyecektir.

Mert Akyıldız
mert@basketbolgunlugu.com

Bir cevap yazın