blank
Avrupa ŞampiyonasıKöşe YazılarıMilli Takımlar

Rakibimiz mutlak favori İspanya

320görüntüleme

D grubunu 2 galibiyet ve 3 mağlubiyet ile 4. sonlandıran A milli takımımız, C grubunu hiç yenilgi almadan bitiren, turnuvanın mutlak favorisi İspanya ile eşleşti. İlk gruplar belli olduğundan beri istemediğimiz senaryo ile karşı karşıyayız. Turnuvada ileriye gitmeyi hedefleyen herhangi bir takımın ilk dileği İspanya ile eşleşmemek olur hiç kuşkusuz.

Ama her şeye rağmen, Ufuk hocanın da dediği gibi enseyi karartıp moral bozmanın bir anlamı yok. 1 tane maç yapılacak ve eğer turnuvaya veda edeceksek, oyun kimliğimizi her maçta yaptığımız gibi sahaya yansıtarak görkemli veda diyebileceğimiz bir sonla turnuvayı kapatma şansımız var. Yapabileceğimiz her şeyi sahada kusursuz yaparak, bir şekilde maçın sonuna skor olarak ortak girip, turnuvanın bizim açımızdan en büyük handikabı olan maç sonu tecrübesizliğini de yenebilirsek, imkansız gözüken turun kapısını belki de aralayabiliriz.

Oyun bazında bizi en çok zorlayabilecek pozisyonlar, hem İspanya hem de bizim için kesinlikle uzun rotasyonu. Yıllar yılı Avrupa ve dünya şampiyonalarını domine eden Gasol kardeşler, ve bunlara ek olarak Nba’ye geçen sene ayak basan Hernangomez kardeşler. Son derece tecrübeli ve kaliteli olan bu uzun rotasyonuna karşı, oldukça dar rotasyonlu uzun opsiyonlarımızın yapabilecekleri, maçın gidişatını belirleyecektir.

Ama emin olduğumuz bir şey var ise o da mücadelemizin, gayretimizin, kanımızın son damlasına kadar İspanya’yı rahatsız ederek, sonuç ne olursa olsun bu genç takımın sahadan alkışlarla ayrılacağı…

Muratcan Ediz
Basketbol aşk değil de nedir? 1998'den beri platonik devam ediyoruz. Takımları değil oyunu seviyoruz. Aynı zamanda İstanbul Gelişim Üniversitesi Yeni Medya, İletişim, Habercilik yüksek lisans öğrencisi. Kendinizi kelimelere bırakın...

Bir cevap yazın