blank
Avrupa ŞampiyonasıMilli Takımlar

Milliler İtalya’da Yenilgi İle Başladı

359görüntüleme

Eurobasket hazırlık sürecinde, ikinci kez İtalya’ya giden millilerimiz, burada katıldıkları Sardegna turnuvasının ilk maçında Finlandiya’ya yenildi.

Maçın başında iki takımda karşılıklı sayılar bulsa da ilk çeyreğin sonuna doğru Finlandiya hızlı hücumlardan faydalanarak periyotu 25-19 önde kapattı. İkinci periyotta ise Finler yüksek yüzde ile üç sayı gerisinden sayı bulunca fark çift hanelere çıktı ve millilerimiz soyunma odasına 54-37 önde girdi.

Ancak ikinci yarıya muazzam başlayan kırmızı beyazlılar, Göksenin Köksal ve Melih Mahmutoğlu’nun önderliğinde farkı bi ara üç sayıya kadar indirmeyi başardı. Üçüncü çeyreği 69-64 geride tamamlayan millilerimiz maçın son bölümünde bu sefer Cedi Osman ile Bobby Dixon devreye girdi ve fark tekrardan üç sayıya indi. Ancak son dakikalarda Finliler farkı korumayı başarınca millilerimiz sahadan 93-88 mağlup ayrıldı.

Millilerimizin 19 sayı ile en skorer ismi Cedi Osman olurken, Bobby Dixon 18 sayı ve 11 asist ile double-double yaparak maçın yıldızı oldu. Benchten gelerek 9 sayılık katkı yapan Melih Mahmutoğlu ise maçın diğer göze batan isimlerinden oldu.

Bir cevap yazın