Avrupa Şampiyonası

Eurobasket’in Önemli Eksikleri

Almanya’dan Dirk Nowitzki ve Tibor Pleiss,Çek Cumhuriyetinden bu sezon Fenerbahçe ile Euroleague kazanan ve şampiyonlukta büyük emekleri olan Jan Vesely ,Fransanın en önemli silahları Tony Parker,Rudy Gobert ve Nicolas Batum , Ispanya’dan hazırlık maçlarında sakatlanan oyuncusu Sergio Llull , Jose Calderon ,Nikola Mirotic ve Rudy Fernandez,İtalyanın önemli silahları Danilo Gallinari ,Alessandro Gentile ve Andrea Bargnani ,Slovenyadan Zoran Dragic ,Yunanistan dan Vassilis Spanoulis ,Nikos Zisis ve Giorgios Papagiannis , Ülkemizin başarılı Nba yıldızı Ömer Aşık ve Ersan İlyasova bu turnuvada takımlarında yer almayacak.

Oynamayacak oyunculara bakıldığında Almanların pota altında, Fransanın tüm pozisyonlarda ,İspanyanın OK ve P bölgesinde ciddi bir sıkıntı çekmesi beklenebilir .

İtalyanın önemli eksiklileri ,Yunanistanın tecrübeli ve önemli oyuncuların yokluğu hissedilecektir. Türkiyede ise Ömer Aşık gibi bir pota altının yokluğu aynı zamanda Ersan gibi tecrübeli bir oyuncumuzun turnuvada olmaması bize mutlaka eksi olarak geri dönecektir. Takımlara baktığımızda ise Fransanın ne kadar zorluk çekeceğini bütün basketbolseverler görecektir.Ama bu turnuvada Dirk Nowitzki,Jan Vesely,Tony Parker,Sergio Llull,Alessandro Gentile,Ömer Aşık ve Ersan İlyasovayı da izlemek çok isterdim.

Related posts

Datome İtalya’yı Galibiyete Taşıdı

Kenan Bojadzic

U16 Milli Takımımız Grubu 3. Bitirdi

Kenan Bojadzic

Sırbistan, EuroBasket 2017 aday kadrosunu açıkladı

Fatih Emre Arslan

Leave a Comment