Diğer

Ata Can Atsüren ABD Yolcusu!

TOFAŞ altyapı oyuncularından Ata Can Atsüren %100 sporcu bursu ile Amerikan Kolej Basketbol Ligi Divison 1’de Drexel Üniversitesi adına oyunculuk hakkı elde etti.

19 yaşında, 1,93 metre boyundaki oyun kurucu Atsüren kazandığı başarı ile adından söz ettirmeye başladı.

Ata Can Atsüren’in Drexel Dragons forması ile sergileyeceği performans şimdiden merak ediliyor. Ayrıntılar haberimizde…

Hem Eğitim Hem Kariyer

TOFAŞ Spor Kulübü’nde 10 yaşından bu yana oynayan Ata Can Atsüren, NCAA takımlarından Drexel Üniversitesinden 250 bin dolarlık sporcu bursu kazanarak hem eğitimini hem de spor hayatını birlikte sürdürme fırsatını elde etti.

Öğrenim hayatı ile beraber basketbol kariyerini ABD’de sürdürecek olan Atsüren, gelecek sezon itibari ile Drexel Dragons formasıyla NCAA’de mücadele edecek.

Ata Can Atsüren, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, TOFAŞ’ta birçok değerli antrenörle çalışma olanağı bulduğunu bulduğunu belirtti.

Atsüren, şimdiye kadar kendisine verdikleri emekler için tüm antrenörlerine teşekkür ederken TOFAŞ Genel Menajeri Tolga Öngören ve Samir Seleskovic’i de ayrıca belirtti.

İyi bir basketbolcu olmayı en büyük hayali olarak ifade eden Atsüren, NCAA takımlarından teklif aldığında çok heyecanlandığını, ailesi ve TOFAŞ Yönetimi ile durumu değerlendirdiklerini söyledi.

Related posts

FIBA Avrupa Kadınlar Süper Kupa’da Final Heyecanı

Selahattin Demirel

Daçka: 88 – Anadolu Efes: 85

Ruhi Ünal

Darüşşafaka Cimbom’u Uzatmalarda Devirdi

Leave a Comment