amerikan kolej ligi
Diğer

Amerikan Kolej Ligi Seçmeleri İstanbul’da!

477görüntüleme

Amerikan Kolej Basketbol Ligi Seçmeleri Ateşi, 2017’de İstanbul’da Yanacak

Genç sporcuların, Amerika Birleşik Devletleri’nde spor bursu için kıyasıya mücadele edeceği bu dev organizasyon, 26-27-28 Nisan 2017 tarihlerinde İstanbul’da olacak!

Her genç sporcunun hayali niteliğinde bir platform olan Amerikan Kolej Basketbol Ligi’nin 2017 seçmeleri, 26-27-28 Nisan tarihlerinde, ABD Kolej Ligleri’nin ünlü koç ve takım gözlemcilerinin katılımı ile 15-20 yaş arasındaki erkek ve kadın sporcular için West İstanbul Marina ev sahipliğinde düzenlenecek.

İstanbul Beylikdüzü lokasyonunda, 1.400 metrelik bir sahil şeridinde konumlanan West İstanbul Marina’da düzenlenecek olan Amerikan Kolej Basketbol Ligi 2017 seçmelerine, toplamda 1.000 kişilik bir sporcu grubunun başvurusu öngörülürken, sağlanacak bu katılım ile birlikte dünya çapında bir rekor kırılması hedefleniyor.

Amerikan Kolej Basketbol Ligi’nde mücadele eden elit takımların antrenör, gözlemci ve temsilcilerinin ilgisini Türkiye’ye çekecek ve yetenekli Türk gençlerini mercek altına almalarını sağlayacak olan bu dev organizasyon ile birlikte genç basketbolcular, eğitim ve sporun doruk noktası olan Amerika Birleşik Devletleri’nin seçkin lise ve üniversitelerinde burs ayrıcalığına sahip olacak.

bulten-gorsel-3

İSTANBUL’DA ŞENLİK HAVASI
Organizasyonda ayrıca lise ve kolej temsilcilerinin yanı sıra, Avrupa’nın farklı yerlerinden gelen uzmanlar ve Türk antrenörler de, İstanbul’da düzenlenecek olan bu büyük organizasyonda yer alacak ve yetenek avına çıkacak. Yoğun bir sporcu, seyirci ve basın katılımı eşliğinde gerçekleştirilecek olan Amerikan Kolej Basketbol Ligi 2017 seçmelerinde ayrıca özel gösteriler, ünlüler maçı, yetenek ve 3 sayı yarışmaları düzenlenerek, adeta bir şenlik havası yaratılacak.
Amerikan Kolej Basketbol Ligi seçmeleri hakkında daha fazla bilgi, kayıt ve başvuru için abbacademy.org web sitesini ziyaret edebilir, info@abbacademy.org veya 0212 853 53 59 numaralı telefondan organizasyon ile irtibata geçebilirsiniz.

Amerikan Kolej Basketbol Ligi NCAA Hakkında: Amerikan Kolej Basketbol Ligi NCAA, (National Collegiate Athletics Association) 1901 yılında kurulan, güncel değeri 920 milyon dolar değerinde olan, 32 konferansta toplamda 351 takımın kıyasıya mücadele ettiği dünyanın en prestijli ve elit basketbol liglerinden biridir. Organizasyonda mücadele eden takımlarda öne çıkan en yetenekli oyuncular, bir sonraki sene, Amerikan Ulusal Basketbol Ligi NBA’de mücadele etme hakkında sahip olmaktadır.

Mert Akyıldız
mert@basketbolgunlugu.com

Bir cevap yazın