gs tyus
Diğer

Alex Tyus: “Galatasaray taraftarları inanılmaz”

DÜNYANIN EN ÇILGIN İKİNCİ VEYA ÜÇÜNCÜ TARAFTARLARI…

Galatasaray Odeabank’ın ABD’li pivotu Alex Tyus verdiği röportajda;

Galatasaray taraftarları dünyanın en çılgın ikinci veya üçüncü taraftarları; Kızılyıldız ve Panathinaikos’un ardından. Sadece bağırıp, çığlık atmıyorlar, sahaya bir şeyler de fırlatıyorlar. Bataryalar, cep telefonları, açık su şişeleri…  Fenerbahçe ve Beşiktaş en büyük iki rakip. O maçlarda oyun her zaman duruyor, hakemler korkuya kapılıyor. Sahaya değişik şeyler fırlatıyorlar, bağırıyorlar, rakip oyunculara küfür ediyorlar. Biraz acımasızlar. Tribünde kavga ettiklerini bile görürsünüz. Maç devam ederken on sıra yukarı baktığınızda bir grup insanın birbirlerine yumruk salladıklarını görebilirsiniz.

ALEX TYUS gs ile ilgili görsel sonucu

Deplasman maçlarımızda taraftarlarımız ‘Koçu kovmamız gerek’ yazılı pankartlarla gelirlerdi. Ve bunlar otelde olurdu… ‘Bütün bu taraftarlar nereden geliyor?’ diye düşünürdüm. 500 kişi falan vardı. ‘Otelimizin burada olduğunu nasıl bildiler?’ derdim.

Bence Avrupa’da, özellikle de Orta Doğu’da zihiniyet şu: Eğer yapmak istiyorsan, istediğin her şeyi yapabilirsin. Deplasmanda oynadığım en çılgın ortam Kızılyıldız’daydı.

Bu sene yılbaşında nişanlımla Reina’ya gidecektik. Orası daha evvel gittiğim ve sevdiğim bir yerdi. Ancak o akşam çok pahalıydı çünkü orada özel bir yılbaşı paketi planlamışlardı. O paket de çok pahalıydı ve ‘Bu kadar fazla para ödemeyeceğiz.’ demiştik. Daha ucuz olsaydı giderdik. Saldırının sonrasında, birçok insanın hayatını kaybetmesini ve kendi durumumu da düşününce rahatsız hissettim. O zamandan bu yana büyük bir şey yaşanmadı ve genel olarak güvende hissediyorum.” dedi.

Related posts

Anadolu Efes Sahadan Çekildi

Ruhi Ünal

Blatt’ten Xavi Pascual’in görevden alınmasına tepki var

Orçun Yıldırım

Galatasaray’da Ergin Ataman Dönemi Bitti

Ruhi Ünal

Leave a Comment