Diğer Milli Takımlar

ADIN NE YİĞİDİM? SENİ TANIMAK İSTERİM!

İspanya’y yarı finalde 92-72 yenen Slovenya finale adıını yazdırdı.

Turnuvada bir pehlivan var ki azmi ve isteğiyle bizlere muhteşem bir turnuva izlettiler. Bu pehlivan Slovenya! Önce grubundan yenilgisiz çıktı ve bunu yaparken aslında madalyaya göz kırpmıştı. Birçok takım eksiklikleriyle boğuşurken ne yaptığından emin ve turnuvaya hazır bir takım olduklarını bizlere gösterdiler. Aslında herkes onların iyi bir takım olduğunun farkındaydı ancak gözlerden kaçan gerçek ise Slovenya’nın madalya isteği!

Turnuvada buraya kadar gelmelerindeki lider şüphesiz ki Goran Dragic. 22 sayı 5.4 asist ortalamasıyla takımının skor yükünü çekmesiyle birlikte saha içindeki liderliği ile takımına sınıf atlatıyor. Bu noktada devreye bir oyuncu giriyor ki gelecekte geminin kaptanı olacağını bize çok net gösterdi. Henüz 18 yaşında olan Luka Doncic gelecekte bize uzun bir süre adından söz ettireceğe benziyor. 15.7 sayı, 7.7 riband ve 3.1 asist ortalamasıyla Goran’dan rol çaldı diyebiliriz. Tabiki takımın tamamını saymayacağım tüm takım turnuva boyunca ortaya karakter koydu diyebiliriz. Özellikle top paylaşımına dayalı bir oyun anlayışı takımın birbiriyle ne kadar iyi anlaştığının da göstergesi. Turnuvanın en büyük favorisi İspanya’yı da yarı finalde yenerek bizlere takım olmanın ve azmin bu oyun için ne kadar önemli olduğunu gösterdiler.

Bana kalırsa en önemli nokta ise basketbolu oynarken keyif alıyor olmaları. Bu enerjiyi çok net bir şekilde sahada görebiliyorsunuz. Sahada Slovenya’yı izleyen herhangi bir seyirci basketbolun nasıl oynanması gerektiğini anlıyor ve bundan keyif alıyor. Mücadeleden de hiç kaçmayan bir takım olmaları seyir zevki açısından da izleyicileri tatmin ediyor. Yaş ortalaması 25 olan bu takımın güzel basketbol oynayıp bundan da bu kadar keyif alıyor olmaları en az onlar kadar bizleri de mutlu etmeli. Basketbolu böyle takımlar için seviyoruz. Teşekkürler Slovenya.

Related posts

NBA’de taraftar kavgası!

Orçun Yıldırım

Fenerbahçe Son Saniye Basketiyle Mağlup!

Selahattin Demirel

Oklahoma Batı Konferansı Finaline Yükselmeyi Başardı

Site varsayılanı

Leave a Comment