Diğer

4 Ekim 2021 İnternet neden yok çöktü? İnternet ne zaman gelecek ve düzelir?

4 Ekim 2021 İnternet neden yok çöktü? İnternet ne zaman gelecek ve düzelir? İnternet saat kaçta ne zaman hangi gün düzelecek?  Türkiye’de akşam saatlerinde internet erişim sorunu var. İnternet neden yavaş ve yavaşladı? 5 Ekim salı internet düzelecek mi? İnternet neden yok son dakika 2021 Turkcell Superonline Vodafone TTNET Neden internet yok, wifi neden açılmıyor ve ne zaman geleceği merak ediliyor. Türk Telekom, Vodafone ve Turkcell kullanıcıları da aynı sorunu yaşıyor. Modem ışıklarının yanmasına rağmen internet neden çalışmıyor? Başta Türk Telekom olmak üzere birçok internet sağlayıcı 4 Ekim 2021 Pazartesi günü çalışmıyor ve hiçbir sayfa açılmıyor. Özellikle Wifi üzerinden sabit internete bağlanmak isteyenler ulaşılamıyor hatasıyla karşılaşıyor.

4 Ekim 2021 akşamından beri Türkiye’de internet yok! Modem ışıkları açık olmasına rağmen internetin çalışmadığını söyleyenlerin sayısı dakikalar geçtikçe artmaya devam ediyor. İlk olarak dünya genelinde bir sorun olduğu duyurulsa da ülkemizde de birçok bölgede sorunların olduğu görülmektedir. Özellikle Facebook, Instagram ve Whatsapp gibi büyük uygulamalara şu anda erişilemiyor.

4 Ekim 2021 İnternet neden yok çöktü?

Birçok vatandaş Türk Telekom, Vodafone ve Turkcell gibi internet sağlayıcılarının müşteri hizmetlerini arıyor. Modem ışıkları açık olmasına rağmen internet neden çalışmıyor? Özellikle Facebook, Instagram ve Whatsapp’ın çökmesinden sonra internet erişim sorunu yaşanıyor. Küresel bir sorun olduğu ve kısa sürede çözülmesinin beklendiği belirtiliyor.

Whatsapp açıklaması:

Şu anda bazı kişilerin WhatsApp ile ilgili sorunlar yaşadığının farkındayız. İşleri normale döndürmek için çalışıyoruz ve mümkün olan en kısa sürede buraya bir güncelleme göndereceğiz. Sabrınız için teşekkürler!

İnternet ne zaman gelecek ve düzelir?

Türkiye’deki yetkililer tarafından yapılan açıklamalara göre sorunun küresel ölçekte olduğu ve kısa sürede çözüleceği belirtiliyor. Şu anda herhangi bir web sitesine erişmeye çalışan kullanıcılar “sayfaya ulaşılamıyor” sorunu veya sunucu hatası ile karşı karşıya kalmaktadır.

Çözüm:

DNS değiştirerek erişim sağlanabilmektedir.

Hemen bilgisayarınızdan Ağ Bağlantıları kısmından DNS kısmına yani TCP/IP4 kısmından aşağıdaki DNS bilgilerini girmeniz yeterli olacaktır.

8 8 8 8
8 8 4 4

Related posts

Türk Basketbolunun Gizli Sorunu : Para !

Onur Erdinç

“Booker, motorumuzun çalışmasını sağlıyor”

Orçun Yıldırım

Darüşşafaka, yeni sponsorunu resmen duyurdu!

Orçun Yıldırım

Leave a Comment